شنبه1402/7/22

14:14:1

40

تأکید رئیس قضا بر الزام رعایت مصوبات شورای عالی استاندارد

رئیس قوه قضائیه گفت : بسیاری از مصوبات شورای عالی استاندارد، الزام‌آور است و در صورت  رعایت نکردن، در مواردی جرم تلقی شده و قابلیت تعقیب کیفری را دارد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در سخنانی در همایش روز جهانی استاندارد گفت: بسیاری از مصوبات شورای عالی استاندارد، الزام‌آور است و در صورت  رعایت نکردن، در مواردی جرم تلقی شده و قابلیت تعقیب کیفری را دارد.
رئیس قوه قضائیه افزود: با توجه به پیشرفت‌های فناورانه در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف، ساختار، امکانات و تجهیزات سازمان ملی استاندارد نیز باید مستمراً روزآمد شود.
سازمان ملی استاندارد باید میان خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده و تولیدکننده و مصرف‌کننده، توازن و تعادل برقرار سازد و برای آن‌ها اطمینان‌بخش باشد.
حجت‌الاسلام اژه ای افزود: کیفیت و استاندارد محصولات داخلی را باید به حدی بالا ببریم که برای مردم و مصرف‌کنندگان، اطمینان کامل حاصل شود و آنان خرید کالای داخلی را به مشابه خارجی‌اش ترجیح دهند.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به شرایط تحریمی که در آن قرار داریم، باید نیازمندی‌های فوری کشور را برطرف سازد. امروز واردات و صادرات ما بعضاً منطبق با شرایط تحریمی صورت می‌گیرد، بر همین اساس سازمان ملی استاندارد ایران باید نظارت‌ها و کنترل‌های خود را علاوه بر دقت همه‌جانبه، با سرعت توأمان سازد.